Ideal for producing the sharp black text and professional-quality graphics you need—page after page—at the speeds your Samsung printer was built for.
Count on consistent and impressive printing results—from first page to last. Print everyday documents, reports, marketing materials and more with Original HP Toner Cartridges.
Increase the impact of the documents that represent your business with vivid colors from Original HP Toner.
Print with the speed and quality your Samsung printer or MFP was built to deliver. Original HP Toner Cartridges are engineered to perform smoothly with your Samsung printer or MFP. Get consistent, professional quality, and avoid reprints.
Achieve HP high-quality prints and consistent results—from page to page and cartridge to cartridge.
At every step of the design, supply chain, and production process for Original HP office cartridges, security is built-in with tamper-resistant chips, firmware and packaging.[3]
Get crisp, legible quality for all your daily printing needs with HP Cartridges designed for your printer.
| Název | Hodnota |
|---|---|
| Obsah balení | Zobrazovací jednotka |
| Barvy kazet | Cyan |
| Výběrovost | 8385A |
| Počet v balení | 1 |
| Výtěžnost stránek | 30000 |
| Poznámka pod čarou – výtěžnost stránek | Uvedená hodnota výtěžnosti odpovídá normě ISO/IEC 19798. Skutečný počet stran může ovlivnit provozní prostředí, interval tisku, grafika, typ médií a formát médií. |
| Tisková kazeta/láhev, barva (barvy) | Azurová |
| Typ spotřebního materiálu | Fuser/Maintenance Kits |
| Technologie tisku | Laser |
| Název řady | CLX |
| Hardwarová kompatibilita | MultiXpress CLX-8385ND |
| Rozsah neprovozní vlhkosti | 10–90% relativní vlhkost |
| Rozsah provozní vlhkosti | 10–80% relativní vlhkost |
| Rozsah provozních teplot | 10 až 30 °C |
| Rozsah provozních teplot | 50 až 86 °F |
| Rozsah skladovacích teplot | -20 až 40 °C |
| Rozsah skladovacích teplot | -4 až 104 °F |
| Barevný nebo černobílý | Color |
| Technologie tisku | Laser |
| Obsah balení | Zobrazovací jednotka |
| Rozměry balení (Š x H x V) | 383 x 357 x 129 mm |
| Země původu | Vyrobeno v Číně |
| Počet produktů na jednotku | 1 |
| Číslo produktu | CLX-R8385C/SEE |
| Typ materiálu pro položku | FERT |
| Produktové číslo | SU601A |
| Kód UNSPSC | 44103109 |
| Hmotnost balení | 2,57 kg |